Knihovna Třinec spouští speciální IT poradnu nejen pro seniory

TŘINEC Od zítřejšího dne, tedy od pondělí 10. srpna, začne v Knihovně Třinec fungovat IT poradna, která pomůže lidem a především seniorům se základy práce s internetem, PC, tablety nebo chytrými telefony.

Poradna IT vznikla jako součást nabídky služeb Senior Pointu, který funguje pod Knihovnou Třinec a je finančně podpořen Moravskoslezským krajem. – Pandemie a šíření nemoci Covid-19 do našich životů přinesla mimo jiné mnohem větší závislost na informačních technologiích. Proto se naše knihovna rozhodla spustit tuto speciální poradnu, kterou nejvíce využijí ti, hež mají dotazy obecnějšího charakteru, potřebují naučit základy nebo si chtějí zopakovat práci s vybranou technologií – popsal novou službu třinecké knihovny její PR a koordinační manažer Jan Delong.

– IT kurzům pro seniory se v Knihovně Třinec věnujeme dlouhodobě a uvědomujeme si, že práce s technologiemi je stále podstatnější součástí našich životů. Proto jsme se rozhodli otevřít poradnu, která bude jednotlivce nebo skupiny učit základy práce s technologiemi, které běžně používáme, a jsou k dispozici téměř v každé domácnosti. Poradna je primárně určena seniorům, ale rádi pomůžeme žákům, studentům, dospělým, prostě všem, kdo budou potřebovat s něčím poradit – dodala Miroslava Vápeníková, která poradnu povede.

Poradna bude fungovat od 10. srpna každé pondělí od 13:00 do 15:00. Bude zdarma, avšak jen pro ty, kteří se dopředu přihlásí na telefonicky čísle 778 705 498 nebo e-mailu vzdelavani@knihovnatrinec.cz.

 

Komentáře