Kohouti otočili skóre a odvezli si tři body. Snad to příště bude lepší, doufá Gernát

TŘINEC Po dvou úvodních kolech extraligy jsou Oceláři bodově na nule. V domácí premiéře nestačili na Olomouc.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC OLOMOUC 2:3

Dvoubrankový náskok po úvodní periodě nebyl dostatečně velký na to, aby Oceláři v domácí premiéře urvali tři body. Hanáci v prostřední třetině srovnali krok a v závěrečné završili obrat.

„Celé mužstvo jezdilo nahoru a dolů, obránci podporovali útočníky a ti zase pomáhali bekům. Hráli jsme to, co jsme si řekli a bojovali 60 minut. Je to první domácí zápas, poučíme se z něho a příště to snad bude lepší,“ nepodlehl skepsi obránce Ocelářů Martin Gernát.

Pro zajímavost – slovenský zadák strávil na hrací ploše bezmála 28 minut. „Jsem rád, když mě trenéři využívají, snažím se z toho vytěžit co nejvíce,“ řekl pro oficiální web Ocelářů.

Třinecké hokejisty nyní čeká pět zápasů v řadě na ledě protivníků. „Náš tým je dostatečně silný na to, aby mohl hrát stejný hokej jak doma, tak venku. Věřím, že budeme bodovat,“ dodal Gernát.

BRANKY A NAHRÁVKY: 12. Krajíček (Bukarts), 14. Cienciala (Gernát, Adamský) – 26. Kolouch, 40. J. Káňa (J. Knotek), 51. Mráz (Tomeček). Rozhodčí: Bejček, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 4 033.  Třetiny: 2:0, 0:2, 0:1

TŘINEC: Hamerlík – Doudera, Krajíček, Matyáš, Musil, Haman, Gernát, Adámek – O. Kovařčík, Marcinko, Chmielewski – Svačina, Cienciala, Adamský – Hrňa, M. Kovařčík, Bukarts – Dravecký, Viedenský, Hladonik.

OLOMOUC: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk, Švrček – J. Káňa, J. Knotek, Laš – Irgl, Kolouch, Burian – Jergl, Skladaný, Holec – Tomeček, Mráz, Ostřížek.

Komentáře