Kometa vyřídila Oceláře během dvou minut

TŘINEC Zřídkakdy vídané dva góly při vlastní přesilovce inkasovali třinečtí hokejisté. V úvodu druhého dějství dostali během dvou minut tři branky a úvodní zápas závěrečné extraligové čtvrtiny s Brnem prohráli. Je to jejich první nezdar v novém kalendářním roce.

HC OCELÁŘI TŘINEC – KOMETA BRNO 2:5

Oceláři po čtyřech výhrách nestačili na brněnskou Kometu, která se po sérii nezdarů zvedla a do Třince přijela se sedmizápasovou vítěznou sérií.

Vstříc dalšímu úspěchu hosté vykročili už v úvodní periodě, na začátku druhé části hry v rozmezí dvou minut zlomili Oceláře třemi brankami, přičemž dvakrát skórovali během vlastního oslabení, kdy za katrem seděl Zohorna. Obě branky od sebe dělilo čtyřicet sekund.

Třinečtí si vzali oddechový čas a poměrně brzy se dokázali do zápasu vrátit. Na 1:4 snížil Polanský a posléze se prosadil Vlach. V závěrečné třetině se Oceláři snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, v přesilových hrách si vytvořili šance, sudí navíc neuznali branku Polanskému.

Necelé tři minuty před koncem střetnutí domácí hokejisty pátým zásahem dorazil Krejčík.

Pod prohrou Ocelářů se podepsal zpackaný vstup do druhé třetiny, zejména dva góly v přesilovce. „To se prostě někdy stává, i když by nemělo. Měli jsme pak 39 minut na to, abychom vyrovnali. Venca si vzal time-out, trochu nás zdrbal, což jsme si zasloužili. Pak jsme začali hrát,“ řekl obránce Ocelářů David Musil.

BRANKY A NAHRÁVKY: 25. Polanský (Růžička, Svačina), 32. Vlach (Marcinko, Růžička) – 16. M. Erat (Vincour, J. Krejčík), 21. M. Erat (Hruška), 22. L. Čermák (Dočekal), 23. Nečas, 57. Krejčík. Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Lederer, Hanzlík. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváků. 4767. Třetiny: 0:1, 2:3, 0:1.

TŘINEC: Hamerlík – Jank, Doudera, Linhart, Roth, Kovář, Musil – Svačina, Marcinko, Růžička – Dravecký, Vlach, Hrňa – Mikulík, Polanský, Cienciala – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

BRNO: Langhamer – Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, Erat – Zaťovič, V. Němec, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, Čermák, Haščák.

Komentáře