PORTLESS mají skvělý klip a uvidíte je v rokáči

JABLUNKOV V jablunkovském rokáči se 10. února představí kapela PORTLESS / Henry D se svým novým albem BACK. Podívejte se na klip, je fakt dobrý.

Od 20 do 3 hodin se můžete těšit na křest nové desky, kombinaci tvrdých kytar s moderními samply a pořádnou rockovou pařbu.

Skupina PORTLESS byla do roku 2012 známá jako Support Lesbiens. V témže roce – po rozpadu kapely Support Lesbiens, se přejmenovala.

Název je slovní hříčka a možná i památka na minulost a je zároveň skrytý v supPORT LESbiens.

„Současně významově odpovídá naší situaci, protože jsme byli v tu chvíli bez přístavu. Pocit z posledních let byl takový, že nám někdo jako dobrý fór odvázal lana a my se probudili na širém moři,“ řekl Kryštof.

Současnou sestavu tvoří Kryštof Michal, Jan Daliba, René Rypar, Zbyněk Raušer (všichni ex-Support Lesbiens) a zambijský raper Henry D.

Debutové album New Ride kapela vydala v říjnu roku 2013 a v roce 2017 vyšlo druhé s názvem BACK. Deska je logickým vyústěním hudební spolupráce s rapperem Henrym D.

S touto deskou se Portlessáci částečně vracejí ke kořenům hardcoreové scény z počátku devadesátých let, ovšem s moderním zvukem a aranžemi.

Jako předkapela vystoupí skupina MEMOARY – tato karvínská banda kombinuje prvky různých hudebních stylů od rocku přes muzikál až po pop.

Jana

Komentáře