Kraj pomůže s provozem malých prodejen na venkově

MSK Moravskoslezský kraj se opět zapojil do programu Obchůdek 2021+, který vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Od 1. září spustí dotační program Podpora provozu venkovských prodejen v Moravskoslezském kraji 2022, jehož cílem je udržet při životě maloobchodní prodejny v malých obcích.

V letošním roce mohou podnikatelské subjekty a obce finanční prostředky z programu využít například na platy zaměstnanců, nájem prodejny nebo skladových prostor, na pořízení drobného neinvestičního majetku, na energie a telekomunikační služby nebo služby spojené s obsluhou bezhotovostních plateb.

Dotace je určena pro prodejny nabízející převážně potraviny v malých obcích do tisíce obyvatel, nebo obce do tří tisíc obyvatel, jejichž místní části mají do tisíce obyvatel. Jeden obchod může získat až 130 tisíc korun, což je o 30 tisíc korun více než loni. Ministerstvo oproti minulému roku navýšilo prostředky na celý program z 39 na 52 milionů koru, což pro Moravskoslezský kraj znamená, že bude mít k dispozici místo loňských tří milionů korun čtyři miliony.

Potěšilo nás, že provozovatelé malých prodejen měli vloni o program velký zájem. Předložili celkem 56 žádostí o více než 5 milionů korun. Dotačně bylo podpořeno 42 prodejen, které splnily všechny podmínky programu, částkou přesahující 3,6 milionu korun – sdělil náměstek hejtmana Jan Krkoška.

 

Komentáře