Na třineckých náměstích hodina stání zdarma místo 30 minut

TŘINEC Od 1. září, tedy od čtvrtka, řidiči, kteří zaparkují na třineckých náměstích T.G.M. a Míru  včetně přilehlých ulicích Palackého a Komenského za parkování budou platit teprve po první hodině. Nyní je nutno za stání zaplatit po 30 minutách.

Rada Statutárního města Třince schválila úpravu ceníku parkovacích stání silničních motorových vozidel nebo motocyklů na třineckých náměstích. – Reagovali jsme na podněty občanů a provedli analýzu. Nově je cena stanovena na prvních 60 minut zdarma, každá další započatá hodina vyjde řidiče na 20 korun – uvedl náměstek primátorky Ivo Kaleta.

Parkovací automaty se objevily v Třinci před půl rokem. – Parkovacími automaty na náměstích jsme chtěli především uspokojit poptávku po krátkodobém stání – uvedl  Ivo Kaleta. Dle údajů postytnutých třineckým magistrátem doposud bylo realizováno přes 70 tisíc plateb, což je v průměru zhruba 10 tisíc měsíčně. Na jedno parkovací stání připadá v průměru 100 aut (plateb) měsíčně. Asi 87 % řidičů využívalo k parkování volnou půlhodinu. Viditelný je nárůst plateb přes mobilní aplikaci MPLA, které nyní představují již pětinu všech plateb.

Je třeba pamatovat, že parkování 60 minut zdarma je umožněno vozidlu pouze jednou za 24 hodin a lze je čerpat kdekoli v rámci vymezené oblasti.

Foto: TZ

Komentáře