Králíci, drůbež, ptactvo. V Jablunkově vystavovali chovatelé

JABLUNOV V areálu SOŠ a SOU Jablunkov proběhl druhý ročník výstavy králíků, drůbeže a drobného ptactva. Hlavním organizátorem byl Český svaz chovatelů Jablunkov, který ukázal krásu odchovu našich, ale i zahraničních chovatelů. Návštěvníci tak mohli zhlédnout mnoho druhů drobného zvířectva.

Páteční dopoledne jsme zorganizovali pro školy a mateřské školky. Kromě drobného zvířectva děti mohly obdivovat hasičskou techniku, nahlédnout do hasičského vozu, následně byly k vidění ukázky z činnosti hasičů, byly otevřené i kovářské dílny,“ popsal bohatý doprovodný program jednatel výstavy Jakub Czepiec.

K vidění byly různé zajímavé kousky, jako třeba největší králík výstavy…

Ocenění za Kolekci FB bílý červenooký získal Jakub Czepiec.

Zajímavým kouskem výstavy byly slepice původem z Ruska – Orlovky. Jsou pestré, vydrží mrazy, dožívají se klidně i 10 let, patří k dobrým zimním nosnicím. Na Jablunkovsku je mají tři chovatelé, snažíme se je šlechtit,“ poinformoval Jakub Czepiec.

Nejmladším členem byl Jakub Lisztwan z Milíkova.

I přes svůj věk se Jakub do výstavy zapojil velmi zodpovědně,“ chválil Jakuba předseda. Ten si nakonec z výstavy odnesl čestné uznání za Nejmladšího chovatele výstavy.

Nejmladší návštěvníky velmi zajímala technika.

Během výstavy delegovaní členové svazu posuzovali kvality drůbeže, vodní drůbeže a králíky. Nejlepší kusy dostaly čestné ceny. Celkovým vítězem výstavy se staly kachny – Pižmovka černá sedlatá od chovatele Pavla Bogacze.

Pohár v zastoupení převzala jeho dcera.

V tradici výstavy chceme pokračovat, máme momentálně širokou základnu. Je důležité, že máme celkem mladé chovatele,“ podotkl Jakub Czepiec.

ČSCH Jablunkov odvedl dobrou práci a už teď připravuje další akci: tou bude Výstava exotického ptactva, která proběhne na Dušičky.

Komentáře