Letošní Karlovarský filmový festival také v třineckém kině

TŘINEC Karlovarský filmový festival – jedna z nejvýznamnějších kulturních událostí roku – se letos přesouvá na plátna 96 kin v celé republice, včetně třineckého Kina Kosmos. Od 3. do 11. července bude k vidění 16 výrazných snímků, které zaznamenaly mimořádný ohlas na světových festivalech a které dramaturgové festivalu zařadili do exkluzivního výběru.

Na plátnech kin, včetně toho třineckého, budou vůbec poprvé v Evropě uvedeny tři tituly z letošního festivalu Sundance: poutavé atmosférické drama Luxor (Egypt / Velká Británie) režisérky Zeiny Durry, tajemstvím obestřený mexický thriller Bez zvláštních znamení debutantky Fernandy Valadez a Tajný agent, originální mix špionážní komedie a observačního dokumentu chilské filmařky Maite Alberdi.

Festivalová atmosféra v Třinci propukne večer o prvním prázdninovém pátku. Před kinem bude od 19 hodin svým open-air vystoupením zvát na červený koberec kapela Biograph. Během jejího koncertu se dostaneme do Varu a ve 20 hodin se pak můžeme stát svědky netradičního celostátního zahájení největšího filmového festivalu v ČR. A pokud nám bude přát počasí až do noci, budeme moci od 21.30 hod. sledovat i první romantické letní kino na dekách – láká diváky na zahájení letní sezóny kina jeho ředitelka Regina Szpyrcová.

 

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik. Projekce začnou vždy v 17 a ve 20 hod. Budou koncipovány ve festivalovém duchu, doplněny úvody přenášenými do sálu i participací tvůrců prostřednictvím komunikačních kanálů.

Předprodej vstupenek na filmy přehlídky TADY VARY již začala. Vstupenky na jednotlivá představení je možné zakoupit online nebo přímo na pokladně třineckého kina Kosmos.

Komentáře