O letní bystřické kulturní nabídce

BYSTŘICE Cyklické minikoncerty, řízené prohlídky obce a letní kino – nadílka kulturních prázdninových akcí je v Bystřici opravdu nemalá.

Během koronavirového útlumu jsme hledali nové formáty, jak kulturu dělat. A tak se mezi jinými zrodila myšlenka cyklických Prázdninových minikoncertů. Jména interpretů však dopředu prozrazovat nebudeme. Našim cílem totiž je, aby lidé přišli na koncert jako takový. Přiznávám, že je to riziko a jsme si toho vědomi, nicméně si myslím, že takové experimenty za to stojí. Doufám, že lidé odhodí svoje předsudky ohledně hudebních žánrů, které mají či nemají rádi – popsala novou nabídku v kulturním kalendáři obce vedoucí Oddělení kultury a MUZ-IC Irena Ondraszek.

Prázdninové minikoncerty odstartují 1. července, konat se budou pravidelně každou středu od  18 do 19 hod. v areálu před bazénem. Pokud se jedná o interprety – během každého minikoncertu vystoupí vždy jeden a bude z našeho regionu.

Další z připravených cyklických akcí v Bystřici je Letní kino. Promítat se bude v centru obce, před bazénem. Projekce jsou naplánované na 11. července, 1. a 8. srpna. Pokud se jedná o filmový repertoár, dle slov Ireny Ondraszek, bude spíše směřovat k romantice než k vraždám.

Novinkou v kulturním dění obce jsou i chystané komentované prohlídky Bystřice. – Popravdě řečeno, co opravdu víme o naši obci? Proto jsme se rozhodli nabídnout i dvě řízené prohlídky Bystřice, které nám naše vědomosti o obci zcela určitě rozšíří. Konat se budou ve čtvrtky 16. července a 27. srpna, vždy od 18 hod. Průvodcem bude osoba k tomu nejvíce povolaná – Irena Cichá, autorka a vydavatelka mnoha knih o našem regionu – popsala další kulturní novinku vedoucí oddělení kultury bystřického obecního úřadu.

Komentáře