Listování na radnici

JABLUNKOV Oslavy 30. let sametové revoluce vyvrcholily v Jablunkově na radnici v neděli odpoledne vystoupením Lukáše Hejlíka.

„Je to velmi humorné a zároveň i velmi kruté představení, ovšem není pro děti,“ řekl v úvodu úvod Lukáš Hejlík.

Listování – scénické čtení – Lukáše Hejlíka přineslo na jeviště skvělou knihu současného francouzského spisovatelé Benoita Duteurtrého Holčička a cigareta. Hrdina knihy – čtyřicátník zaměstnaný na magistrátě, se dětinsky bouří – v práci si chodí na záchod tajně vykouřit cigaretu. Je přistižen pětiletou holčičkou, která se svěří své mamince, a tím pro něj začíná pekelná spirála vyšetřování, věznění a marné snahy obhájit se účastí v apokalyptické televizní reality show MartýrSuperStar. Co se stane, když je člověk, který nesnáší děti, nařčený z toho, že je pedofil? A jak vysvětlí lidem, že na tom záchodě skutečně jenom tajně kouřil, protože cigarety jsou od té doby, co se všude roztahují ta ufňukaná děcka, přísně zakázané?

Načapaného chudáka, který kvůli jedné cigaretě skončil v cele smrti, zahrál Lukáš Hejlík, v ženských rolích se představila Petra Bučková.

Autor knihy dokonale ironicky kritizuje současné poměry. Výkony herců byly skvělé, kdo přišel, určitě nelitoval. Akci pořádalo Jablunkovské centrum kultury a informací ve spolupráci s městem.

Komentáře