Nýdek je pro mě srdeční záležitost, říká brankář Rytířů Grania

TŘINEC Členem úspěšného týmu VHK Rytíři Nýdek je brankář Jakub Grania. „Chytám za Nýdek, tím jsem si splnil sen,“ svěřil se gólman.

Jak se vám zamlouvá dosavadní vývoj letošní sezony?
Prozatím máme velmi dobrou sérii, i když v prvním zápase jsme prohráli s Nebory. Co se týče vstřelených gólů, tam je to moc hezké. Zatím jsme pořád uprostřed sezony. Co tak sleduji dění v soutěži, mám pocit, že hodně týmů se výkonnostně srovnalo. Není to tak jednoznačné jako vloni.

Coby obhájce loňského prvenství jste největším favoritem.
Titul budeme chtít obhájit. To je náš hlavní cíl. Předpokládám, že v play-off to nebude taková spanilá jízda jako vloni.

Co říkáte na nový model soutěže?
Mám k tomu neutrální postoj. Neříkám, že je to dobře a netvrdím, že je to špatně. Los byl takový, že jsme stáli dva týdny, což pro nás není dobře. Chceme hrát každý víkend a být sehraní. Na druhou stranu v soutěži je více třineckých týmů, což jí nepochybně prospělo.

Čím to, že dáváte tolik branek?
Máme kvalitní mančaft. A také kvalitní vedení. Tomáš Suszka dovede vybrat dobré hráče, hlavně ty neregistrované. V našem týmu jsou kvalitní neregistrovaní hráči.

Tak to se vám musí skvěle chytat, je to tak?
Chytá se mi luxusně. Máme skvělou obranu, kluci vědí, co dělají, přes týden kvalitně trénují. Je to pro mě srdeční záležitost.

Z jakého důvodu?
Dvacet let jsem v Nýdku žil, takže to není jen tak, že si mě tam stáhli. Teď bydlím v Brušperku, hraji i Ostravskou ligu.  Měl jsem to štěstí, že jsem získal titul v Ostravské i ve Slezské. Znovu jsem se postavil do brány. Tohle byl můj splněný sen, protože já vlastně nikdy pořádně nechytal.

Hrával jste kdysi lední hokej?
Ano. Mám zrušenou registraci. Zhruba v osmé deváté třídě jsem v Třinci jednu sezonu dělal trojku. Jen jsem trénoval, zápas jsem neodchytal žádný. Kolikrát jsem neměl brankářskou výstroj ani na tréninku.  S hokejem jsem skončil.

Foto: VHK Rytíři Nýdek

Komentáře