Novorozence pomůže zachránit nový resuscitační přístroj

TŘINEC Po vyhřívaném lůžku, krevních monitorech a pulzních oxynometrech, které dětskému oddělení třinecké nemocnice nedávno věnovala Advokátní kancelář Hajduk & Partners se malým pacientům dostalo další podpory – nového resuscitačního přístroje od Nadačního fondu Děti na dlani.

To, že první minuty po porodu jsou naprosto kritické pro správné zahájení dýchání novorozence, je více méně jasné všem. Pokud se dýchání neobjeví, hrozí dítěti trvalé neurologické postižení. Díky novému resuscitačnímu přístroji za téměř 75 tisíc korun, který Nadační fond Děti na dlani věnoval dětskému oddělení Nemocnice Třinec, oživování novorozenců může být, řekněme, o něco šetrnější pro jejich plíce.

„Resuscitační přístroj Lullaby Resus Plus je poháněn stlačenými plyny a nepotřebuje žádný zdroj elektrické energie. Umožňuje nejen přesné dávkování kyslíku při oživování novorozence, ale hlídá také tlak, pod kterým je směs kyslíku a stlačeného vzduchu do dýchacích cest novorozence podávána. Zejména u nezralých novorozenců tak brání tomu, aby nedošlo k poškození plicní tkáně vysokými tlaky při resuscitaci,“ vysvětluje primář dětského oddělení Štěpán Rucki.

Radost z daru má nejenom dětské oddělení, ale i tisková mluvčí Nemocnice Třinec. „Děkujeme Nadačnímu fondu Děti na dlani za dar, který podpoří kvalitu a vybavení péče novorozeneckého oddělení naší nemocnice. Děkujeme, že dáváte dětem lepší start do života“, poděkovala Irena Sikorová Nožková.

 

Komentáře