Víkend v knihovně bude patřit dobrodruhům a dětem

TŘINEC Poslední listopadový víkend bude v Knihovně Třinec patřit milovníkům sněhu, ledu a adrenalinu a také malým i velkým čtenářům. Na programu jsou totiž tradiční akce – Snow Film Fest a Den pro dětskou knihu. A obě přivítají také speciální hosty.

Myslím, že po tolika letech, co Snow Film Fest v Třinci organizujeme, není potřeba více představovat. Letos to však bude trochu jiné, než na co jsou návštěvníci zvyklí. Rozhodli jsme se totiž navázat na úspěšnou Expediční kameru a filmové pásmo doplníme o přednášku. Naše volba padla na třineckého cestovatele Davida Czempku,“ říká Jan Delong z Knihovny Třinec.

V programu letošního ročníku Snow Film Festu je šest filmů. Na své si přijdou milovníci extrémních zážitků, čerstvého prašanu, arktické pustiny i sportovní fanoušci.
Diváci se mohou těšit například na blázna v neoprenu mezi krami ve filmu Surfer Dan anebo na sbírání Střípků ze života horolezce Mirka Šmída.

Největším lákadlem pro třinecké diváky bude bezesporu cestopisná přednáška Davida Czempky, který ušel pěšky 1 400 km po Karpatském oblouku, který spojuje Ukrajinu a Rumunsko.

Program Snow Film Festu začíná v pátek v 17:00 hod. ve velkém sále knihovny. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru nebo na webu Knihovny Třinec.

Sobota 30. listopadu bude pak v Knihovně Třinec patřit malým i velkým čtenářům a především literatuře pro děti. Od 9:00 hod. otevře své brány jednodenní festival s názvem Den pro dětskou knihu. Třinečtí knihovníci letošní ročník zasvětili knize Ó, ó, ó vajíčko, kterou napsala Ester Stará a ilustroval ji její manžel Milan Starý. Tento pohádkový si možná někteří pamatují z letošních prázdnin, kdy jej představili třinečtí knihovníci v rámci Večerníčků naživo.

Ó, ó, ó vajíčko je pro nás dětská knížka roku, krásně ilustrovaná a výborně napsaná, což je možná důvod, proč jsme letos v létě tento pohádkový příběh četli a hráli hned dvakrát. A protože se knížka líbí nejen nám, ale i našim čtenářům, tak jsme si řekli, že využijeme Dne pro dětskou knihu a pozveme k nám do Třince jak její autory, tak i Beatku Hlavenkovou a Patrika Karpentského, kteří k textu knihy složili hudbu,“ přibližuje Jan Delong.

Kromě čteného, hraného a zpívaného uvedení knihy Ó, ó, ó vajíčko se návštěvníci mohou těšit na pohádkotelku, prodej knih, workshopy nebo křest speciálního Čtenářského metru.

Vstupenky na představení Ó, ó, ó vajíčko je možné koupit v Infocentru Třinec nebo na webu třinecké knihovny. Vstup na zbývající program a křest je zdarma.

 

Komentáře