Podzim se Oldřichovicím vyvedl. Na jaře to bývá slabší, upozorňuje Adámek

TŘINEC Na výtečném třetím místě I. B třídy přečkají zimní přestávku fotbalisté Oldřichovic. Na lídra z Hnojníku ztráceli pouhé tři body. „Nečekali jsme to,“ přiznal mladý obránce David Adámek.

Porazili jste řadu silných soupeřů. V závěrečném domácím klání jste ve druhém poločase zlomili silné Petrovice.
Překvapilo nás to. Sice přijeli s poněkud oslabenou sestavou, ale měli rychlé kraje, opírali se o velmi dobrého Czyže. My jsme hráli na svém velkém hřišti, dobře jsme si vedli kombinačně a roztahovali hru. V prvních dvaceti minutách to bylo pomalejší, ale po změně stran se to rozjelo.

Překvapilo vás, že jste v tabulce I. B třídy tak vysoko?
Ano, nečekali jsme to. Bylo dobré, že jsme na podzim nasbírali tolik bodů, protože na jaře to je z naší strany vždy takové slabší.

Proč tomu tak je?
Možná, že když vidíme tabulku, všichni si říkáme, že už jsme za chránění. A je docela možné, že se pak méně snažíme.

V Oldřichovicích se renovuje správní budova. Jak se vám hraje na vyhnanství na Borku?
Musím říct, že velmi dobře, vyhovuje nám to tady. Nevýhodou je, že to mají daleko naší fanoušci. I tak nás chodí podporovat, za což jsme jim vděční.

V posledních zápasech jste nastupoval nezvykle na stoperu. Předtím jste hrával defenzivního záložníka. Kde se cítíte lépe?
Já vždy hrával stopera. Trenér Koloničný mě vytáhl z dorostu o rok dříve, hrával jsem v obraně s Mirkem Samkem. Až posléze jsem začal nastupovat jako defenzivní záložník. V posledních zápasech jsem hrál v obraně kvůli tomu, že se zranil Jiří Cienciala.

Co říkáte na výkony a výsledky vedoucího Hnojníku?
Prohráli jsme tam 2:0. Byli velmi dobří, ale my jsme podle mého udělali chybu v tom, že jsme se zatáhli. My neumíme bránit, tohle nám moc nejde.