Lucie Brychcyová vystavuje v galerii Most

ČESKÝ TĚŠÍN Galerii Most v Českém Těšíně zdobí zajímavá výstava fotografii s názvem Touha duše. Autorkou je fotografka Lucie Brychcyová, členka fotoklubu Zvonek. Je to její osmá výstava.

Výstava s názvem „Touha duše“ vystihuje nejen venkovní vzhled portrétovaných, ale má také poukázat na jejich vnitřní tužby, které bývají většinou pro okolí skryty.

Fotit začala někdy v roce 2008, kdy se jí do ruky poprvé dostala zrcadlovka. Focení ji uchvátilo natolik, že se svému koníčku věnuje naplno. Zkoušela různé druhy fotografie. Fotila psy při Coursingu, západy slunce, krajinky. Pak objevila kouzlo fotografování lidí.

Ráda experimentuje, fotografuje starými manuálními objektivy, kde výsledek je jedinečný díky různým kresbám a bokehům. K tomu ovšem musí mít trpělivý model. Někdy fotí i v infračerveném spektru, zde jsou zase zapotřebí jiné světelné podmínky než u klasického portrétního fotografování. Kolem roku 2018 si zkusila i reportážní fotografování pro různá periodika, například  Hutník, Zwrot, Gorolweb. V současnosti má svůj fotoateliér v Jablunkově a zaměřuje se na portrétování osob.

„Jednodušší je fotit děti, ty jsou většinou samy o sobě uvolněné a bez předsudků, neřeší svůj vzhled. Mám hodně stálých klientů, kteří se ke mně vrací, ty znám už delší dobu, oni znají mne, víme, co můžeme jeden od druhého čekat. Hlavní je alespoň trochu odkrýt osobnost člověk, kterého fotografuji,“ prozradila Lucie Brychcyová.

Brychcyová má ateliér v Jablunkově, ale fotí i venku.

„Focení venku, v přírodě určitě má své kouzlo, ale ráda fotím i v ateliéru. Záleží také na tom, co fotíme, tak rovněž koho. Jsou typy lidí, kteří se hodí víc do ateliéru, některým vyhovuje fotografování venku,“ pokračovala Brychcyová.

O kulturní zážitek v podobě nádherného zpěvu na vernisáži se postarala Gabriela Myslikovjanová a projev pronesl pan Martin Podžorný.

„Byla to skvělá kulturní akce plná klidu a radosti. Víc takových akcí. Všem, kteří nebyli na dnešní vernisáži, doporučuji výstavu zhlédnout. Kupí se tu něha, krása, nádherné okamžiky plné pozitivních emocí,“ zhodnotila výstavu jedna z účastnic vernisáže.

Výstava v galerii bude probíhat do konce roku.

 

 

Komentáře