Třinecké Mikulášské kino láká na vánoční atmosféru i nové filmy

TŘINEC Právě dnes, na Mikuláše, kino Kosmos od 16 hod. zve na  promítání tří nových filmů pro malé i velké a během celého večera také na bohatou nadílku doprovodného programu pro celou rodinu, který začíná od 15.30 hod.

Nejprve mohou děti poznat příběh rozesmátého, šibalského školáka Mikuláše a jeho povedených kamarádů, když v 16 hod. dorazí na animovanou pohádku MIKULÁŠOVY PATÁLIE: Jak to všechno začalo. Oblíbená postavička z pera spisovatele René Goscinnyho v původní ilustraci Jeana-Jacquese Sempého nyní poprvé ožívá v animovaném filmu pro celou rodinu.

Pro společně strávený zážitek s našimi ratolestmi je více než vhodná také nová filmová pohádka NEJVĚTŠÍ DAR, která se bude promítat od 18:00 hod. Natáčela se na Moravě, zejména na Valašsku a není divu, že v ní nechybí ani „valašský král“ Bolek Polívka. Hudbu k filmu složil nedávno zesnulý muzikant David Stypka, držitel několika hudebních cen Anděl. Duet „Zázraky“, který nazpíval s Ewou Farnou se pak stal ústřední písní pohádky. Svou roli v pohádce hraje zima a Vánoce, Největší dar proto vstupuje do kin symbolicky v adventním období.

Dospělí si od 20. hodiny budou moci užít večerní romantiku u nové české komedie s hvězdným obsazením – VÁNOČNÍ PŘÍBĚH. V originálním snímku plným nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy hrají např. Jiřina Bohdalová, Karel Roden, Jiří Lábus či Oldřich Kaiser. .

I když Mikuláše v kině osobně nepotkáte, o adventní nadílku nových filmů, dobrot i malých pozorností nebude nouze. Mikulášské kino v předsálí doplní vánoční dílničky pro děti, pohádkové malování na obličej nebo pletení copánků pro děvčata. Maminky tu u několika lokálních výrobců najdou inspiraci pro Ježíška, ale také pro sebe, v podobě o krásu a zdraví pečujících přípravků. Kinokavárna bude lákat na mikulášský punč a spoustu mikulaskomin z místní pekárny a cukrárny. Kino provoní čerstvě upražená speciální vánoční edice popcornu.

Komentáře