TŘINEC V pátek se v třineckém kině konal první ročník akce Rosteme a stárneme v kruhu své rodiny, na kterou zvali spolek Něžná náruč rodičů a Medica Třinec.

Medica již 15 let, prostřednictvním zdravotních sester, poskytuje profesionální zdravotní péči v domácím prostředí všem nemocným lidem, kteří tuto péči potřebují. Nejčetnější klientelu tvoří senioři na sklonku svého života, kteří jsou závislí nejenom na péči těchto sester, ale především na citové podpoře, upřímné pozornosti a trpělivé péči příslušníků své rodiny. Cílem Medicy je zajistit těmto lidem důstojnou péči ve stáří, či v době nemoci i odchod z tohoto světa v kruhu své láskyplné rodiny.

– Chtěli jsme poděkovat všem, kteří s Medicou spolupracují. Cílem akce bylo setkání nejen s rodinnými příslušníky, ale i s profesionály, kteří stojí na začátku i konci lidského života – sdělila Lucie Sikorová, sociální pracovnice Medicy Třinec.

Pro pozvané byl ve foyer třineckého kina připraven adventní jarmark a pohoštění. V sále pak proběhla talk show se zástupci organizací Něžná náruč rodičů a Medica. Medicu reprezentovaly zakladatelky Dana Wałachová, Libuše Koppová a současná ředitelka Andrea Szymeczek. Za Něžnou náruč rodičů pak Lubica Turčanova, Eva Kiedroňová, která je autorkou unikátní metody péče o dítě a rozvoje kojence v souladu s jeho psychomotorickým vývojem, a Barbara Kiedroń, dětská psycholožka. Role moderátora se zhostil Roman Wróbel.

Posluchači talk show se mohli mj. zdozvědět, a to i na základně silných příběhů z praxe, jako moc pro výchovu dítěte je důležitý vzor rodičů. Pořadatelé touto akcí chtěli podpořit myšlenku, že pokud pro dítě je naprosto přirozené, že od narození je v péči rodičů, kteří se snaží z něho vychovat sebevědomého a úspěšného člověka, pak dítě se bude se stejnou láskou a trpělivostí starat o stárnoucí nebo nemocné rodiče.

Na závěr vystoupil folklórní soubor „Zespół Oldrzychowice“, který umělecky ztvárnil téma celého večera, tedy život člověka od narození až po stáří.

 – Setkání bylo skvělé, domů jsem odcházela naplněná krásným pocitem vděčnosti za to, koho a co v životě mám, a také jsem se opět utvrdila v tom, že na světě je obrovské množství lidí se srdcem na pravém místě – shrnula celý podvečer Andrea Skupień Kapsia.

 

 

Komentáře