MOSTY U JABLUNKOVA V Mostech u Jablunkova se v půlce února sešli nejlepší malí lyžaři z Moravy a Slezska. Konal se zde v pořadí již sedmý a osmý závod Madeja Sport Cup, což je série dvanácti porovnávacích závodů v obřím slalomu nejmladších lyžařů.

Závod je rozdělený do čtyř věkových kategorií. Do celkového hodnocení se započítává výsledky šesti nejlepších umístění. Na start se postavilo 108 malých lyžařů z 18 klubů. Organizátorem akce byl domácí klub SKI Mosty.

Počasí nám tentokrát přálo – v noci mrzlo, díky tomu trať byla tvrdá, přes den nádherně svítilo sluníčko, co víc si můžeme přát. V klubu máme skvělé rodiče, kteří ochotně přijdou pomoct, protože závody organizujeme již nějaký ten rok, všichni vědí, co mají dělat, pracovat s takovým týmem je radost,“ zhodnotil organizaci závodů trenér nejmladších závodníků SKI Mosty Ryszard Staszowski.

Vše muselo proběhnout hladce, protože na zdárný průběh klání dohlížel technický ředitel TŽ-MS Henryk Huczala.

V Mostech se nám líbí, panuje tady přátelská atmosféra, děti se rády svezou na bobové dráze. Velmi oceňuji, že každý závodník v cíli dostal malou odměnu. Celá organizace klapala na výbornou,“ pochválila závody maminka malého sportovce.

Největších úspěchů dosahuje Sara Folwarczna, až na jeden závod, kdy vypadla, vždy skončila do čtyřky. Ale je třeba zmínit všechny naše malé závodníky, kteří svými výkony sbírají body do klubu. Každý chce vyhrát, to je normální, ale vítěz může být jen jeden. Je třeba pochválit – to se týká nejen trenéra, ale hlavně rodičů, každého, kdo se postavil na start, protože se snaží poctivě a tvrdě trénovat, i ten poslední do své jízdy dá všechno. Je mi smutno, když některé rodiče slyším, jak malým lyžařům nadávají, ale to určitě není jen záležitost alpského lyžování,“ dodal na závěr trenér Staszowski.

 

Komentáře