TŘINEC Sto desáté hutnické derby opanovali třinečtí Oceláři. I navzdory tomu, že prohrávali už 3:0.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:4

Oceláři se zvedají, po dvou domácích nezdarech si spravili chuť na kluzištích soupeřů. Ve Vítkovicích to však zpočátku na body dlouho nevypadalo, ostravští hokejisté vedli v půlce utkání už 3:0.

Roman se prosadil v početní výhodě, Dej na začátku druhé periody a kapitán Olesz vyhnal Hrubce na střídačku.

Jeho náhradník Kantor už neinkasoval a Novotný snížil na 3:1. Poslední třetina patřila Ocelářům – Hrňa ve vylepšené početní výhodě dal kontaktní gól, Vrána svým prvním zásahem v novém působišti smazal ztrátu a velkolepý obrat završili bratři Kovařčíkové.

BRANKY A NAHRÁVKY: 8. O. Roman (Lev, Schleiss), 21. Dej (Trška, Lev), 29. Olesz (Lev, Hrabal) – 38. Novotný (Marcinko), 43. Hrňa (P. Vrána), 46. P. Vrána (Růžička, Svačina), 54. M. Kovařčík (O. Kovařík). Rozhodčí: Hodek, Lacina – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 9 030. Třetiny: 1:0, 2:1, 0:3.

VÍTKOVICE: Bartošák – Výtisk, Trška, Šidlík, Gregorc, Krenželok, Hrabal, Černý – Olesz, Lev, Dej – Schleiss, Roman, Tybor – Květoň, Poletín, Szturc – Kucsera, Stránský, Zdráhal.

TŘINEC: Hrubec (29. Kantor) – Gernát, Roth, Galvinš, Musil, Doudera, Matyáš – Svačina, Vrána, Růžička – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Raška.