MajDay: Suszka s Bieleszem doběhli třetí

VENDRYNĚ MajDay, překážkový běžecký závod dvojic, vyhrál slovenský tandem Peter Ceniga – Miroslav Lukáč. Třetího nejlepšího času dosáhlo dulo Tomáš Suszka – David Bielesz z Nýdku.

Třetí místo v takovém závodě považuji za úspěch. Lepší než my byli jen slovenští reprezentanti a orientační běžci. Závod dvojic je vždy trochu specifický, třikrát jsme dělali angličáky. Je skvělé, že tak kvalitní závod se pořádá také u nás,“ prozradil Tomáš Suszka specializující se na překážkové běhy.

Jeho parťákem byl další všestranný sportovec David Bielesz – nyní fotbalista Nýdku a dříve závodník reprezentující Třinec v běžeckém lyžování. Na desetikilometrové trati s převýšením 400 m dosáhli času 1:07:12. O necelou minutu byl rychlejší pár Ondřej Kantor (někdejší úspěšný orientační běžec oblékající barvy Třince) a David Procházka (1:06:31).

Mezi rekreačními, výkonnostními i vrcholovými běžci z ČR, Polska i Slovenska se MajDay těší stále větší oblibě. Ve třetím ročníku dorazilo do cíle celkem 411 dvojic. Vítězné slovenské duo Peter Ceniga – Miroslav Lukáč trať zvládlo v čase 1:04:43, Jakub Maca se Zuzanou Macovou překročili metu po třech hodinách, 29 minutách a 12 sekundách.

Komentáře