Malý cyklista musel vrtulníkem do nemocnice

REGION, HRÁDEK Nehod cyklistů přibývá. O víkendu záchranáři zasahovali u dvaceti zraněných cyklistů, ve středu u dvou, přičemž jedním z nich byl osmiletý chlapec, který se zranil v Hrádku.

Letní sezóna s sebou každoročně přináší typické úrazy a zranění, mezi něž patří také nehody cyklistů. První víkend s letními teplotami znamenal pro moravskoslezské záchranáře výjezdy k dvěma desítkám zraněných cyklistů, a to napříč všemi okresy. Dalšími pacienty se stali rovněž čtyři jezdci na koloběžkách a elektro koloběžkách.

Série vážných nehod cyklistů pokračovala ve středu 9. června, kdy u zraněných – muže v Dobré a chlapce v Hrádku – zasahovala posádka letecké záchranné služby a týmy rychlé zdravotnické pomoci, a to v rozmezí necelých dvou hodin.

Před osmnáctou hodinou vzlétal vrtulník do obce Hrádek. Při jízdě skupinky cyklistů došlo ke kolizi a pádu osmiletého chlapce. Utrpěl těžké poranění dolní končetiny. Záchranáři jej zajistili končetinovou dlahou, uložili do vakuové matrace a připravili k transportu do zdravotnického zařízení – uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Malý pacient byl po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče následně přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Komentáře