Policisté při běžné kontrole zadrželi tři řidiče bez řidičáku

TŘINEC, GUTY Minulý týden policisté v rámci běžných silničních kontrol zjistili, že tři řidiči řídili motorová vozidla i přes platný zákaz řízení. V Třinci se jednalo se o dva řidiče osobních vozidel, v Gutech o motocyklistu, který se snažil policistům ujet.

V Gutech v nočních hodinách řidič motocyklu nereagoval na znamení k zastavení a před policejní hlídkou ujížděl obcí asi jeden kilometr. V ujíždění na motocyklu následně pokračoval po poli, kam ze silnice náhle odbočil. Když ujel zhruba 200 metrů, motocykl odhodil a začal utíkat směrem k lesu. Policisté jej i přes značný náskok zanedlouho dostihli a zadrželi. 26letý muž nejen že řídil přes vyslovený platný zákaz řízení, který mu byl uložen Magistrátem města Třinec, navíc vykázal pozitivní hodnoty na přítomnost omamných a psychotropních látek – uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Všichni řidiči s ohledem k tomu, že usedli za volant motorového vozidla, nebo na motocykl, mařili výkon rozhodnutí orgánu veřejné moci tím, že vykonávali činnost, která jim byla taktovým rozhodnutím zakázána.

Komentáře