Mažoretkám Pietrovkám z Písku se splnil sen

PÍSEK Sestry Veronika a Barbora Pietrovy se počátkem května v Ostravě účastnily Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu, odkud přivezly několik titulů. 

Jak dlouho jste se na šampionát chystaly?  

Na mistrovství se s holkami připravujeme od září, října. Nejdříve musíme vymyslet témata, choreografii, vybrat a zmixovat hudbu, pak také kostýmy. Je to velmi náročné a složité, vše musí ladit s hudbou, v podstatě každý tón. Sestavy mají dané povinné prvky, které musí být do choreografie zakomponovány, pokud nějaký povinný prvek chybí, jsou za to v celkovém hodnocení vysoké srážky. Choreografie máme hotové přibližně do konce listopadu a pak je ladíme, vylepšujeme a zaměřujeme se na techniku.

Kdo vám navrhuje a následně šije kostýmy?

Navrhujeme si je většinou samy. V případě, že si nejsme jisté nějakými detaily, pak nám pomůže zkušená švadlena. Na letošní sezonu nám kostýmy šila Lenka Kapsová z Ostravy, která má s tímto druhem oblečení dlouholeté zkušenosti.

Kde a jak často trénujete?

Připravujeme se v tělocvičně Základní školy v Písku (3x týdně), máme ve vedení školy i ve vedení obce obrovskou podporu a moc si toho vážíme. Tělocvična je pro nás hodně důležitá, potřebujeme velkou plochu (12x12m – což je rozměr soutěžní plochy) a vysoké stropy – ty jsou nezbytné pro vysoké výhozy. A pak ještě trénujeme v tanečním sále v DDM v Jablunkově 1-2x týdně, tam jsou pro nás zase stěžejní zrcadla, které využíváme jak pro synchron, tak pro „výrazovku“.

Jaká byla konkurence?

Výsledky z mistrovství považujeme za splněné sny, protože konkurence byla opravdu obrovská. Holky soutěží ve výkonnostní třídě A – což jsou profesionálové a úroveň soutěžících je opravdu vysoká. V sólových kategoriích s jednou hůlkou byla konkurence největší. Mladší dcerka soutěží za juniory a starší za seniory. Z 6ti startů jsme si přivezli 6 umístění v TOP 6 a 5 nádherných titulů.

Jaké byly pocity při vyhlášení?

Pocity? Ty jsou nepopsatelné, ta euforie a emoce při vyhlášení, to opravdu nejde popsat. Když jsem slyšela fanfáru a pak následně na vyhlášení Pietrovky….oči se zalily slzami a cítila jsem neskutečnou hrdost!

Svými výsledky jste si vytančily vstupenku na mistrovství Evropy, dokonce i světa. Kdy a kde se tyto podniky konají?

Mistrovství Evropy je v Chorvatsku v Crikvenici od 12. – 16.6. 2019. Mistrovství světa se koná v Praze ve dnech od 19. – 24.8. 2019.

Výsledky:

Barča a Verča Duo senior 2BAT 1. místo a titul Mistryně Republiky

Barča a Verča Duo senior 1BAT 1. místo a titul Mistryně Republiky

Verča solo junior 1BAT 2. místo a titul VíceMistryně Republiky

Verča solo junior 2BAT 2. místo a titul VíceMistryně Republiky

Barča solo senior 1BAT 3. místo a titul II. VíceMistryně Republiky

Barča solo senior 2BAT 6. místo a TOP 6 na vyhlášení

Komentáře