TŘINEC Nejlepším z osmi prvoligových florbalových družstev žen je Ossiko Třinec. „Chceme skončit co nejvýše,“ zdůraznila  kapitánka Petra Bieleszová.

Před sezonou třinecké družstvo prošlo výraznou obměnou. Co na to říkáte?
Dost holek odešlo, ale na druhou stranu přišly nové. Posílily nás hráčky z extraligy, útočnice Pája Kajfoszová a obránkyně Terka Mikulová z Vítkovic. Do áčka přešly florbalistky z dorostu, mají v týmu své místo.

Koho letos postrádáte?
Míša Gibiecová a Agnieszka Iwaniuszek mají problémy s kolenem. Karate (Kateřina Havlová) odešla hrát do Prahy, protože tam studuje. Skončily Vendry Copanidisová a Radka Dembská.

Scházejí vám zkušenosti výše zmíněných hráček?
Asi ano. Naše mladé hráčky se ještě potřebují vyhrát a nasbírat zkušenosti. Na druhou stranu bohaté zkušenosti extraligových posil jsou opravdu znát. Je to zase něco jiného, do týmu vnesly nový vzduch, a to se cení.

Prozatím jste v čele soutěže, jistě máte důvody ke spokojenosti.
Až na zápas s Havířovem to docela jde. Měly jsme pomalejší rozjezd.

Proč myslíte?
To nevím. Hrozně moc jsme chtěli, ale prostě nám to nějak nešlo. Nevím, možná nám trvalo půl roku, než si zvykneme na florbalku v ruce. Teď jsou tréninky v ještě vyšším tempu a je to lepší.

Jak vysoké jsou vaše letošní ambice?
Chceme skončit co nevýše. Rády bychom si zkusily baráž, snad se do ni probojujeme. V baráži bychom se chtěli dojít co nejdál.

Padlo nějaké slovo o případném postupu?
Myslím, že náš tým by ho určitě chtěl. Uvidíme, kam se dostaneme, jestli na to budeme mít.

 

 

Komentáře