TŘINEC Moravskoslezské kolo v požárním sportu na třineckém stadionu ovládly všechny ostravské týmy.

Favorizovaní muži HZS MSK Ostrava v krajském kole profesionálních hasičů Moravskoslezského kraje podle očekávání zvítězili. Mezi muži SDH a ženami SDH z Moravskoslezského kraje zvítězily oba týmy dobrovolných hasičů a hasiček z Ostravy-Michálkovic. Všechny tři ostravské týmy postupují na letošní republikový šampionát v požárním sportu do Liberce.

Tým HZS MSK Ostrava, plný úspěšných reprezentantů ČR v požárním sportu, podle očekávání vyhrál v požárním dvojboji jednotlivců, který se skládá z běhu na 100 metrů s překážkami a ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže po žebříku. Na prvních šesti místech byli ve dvojboji Ostravané – Pavel Krpec, Karel Ryl, František Kunovský, Jan Vyvial, Kamil Bezruč a Jakub Arvai.

Své prvenství si upevnili po profesionálně zvládnuté štafetě 4 x 100 metrů s překážkami, zvláště při zvládnutí hašení hořícího paliva přenosným hasicím přístrojem. Tím získali náskok na kolegy z ÚO HZS MSK Karviná 3 body, na další tým (ÚO Opava) dokonce 9 bodů.

Favorité si ale cestu na očekávaný vrchol zkomplikovali nezvládnutým prvním pokusem v požárním útoku družstev. Jediný konkurent – HZS Karviná – ale při prvním pokusu dosáhl pouze podprůměrného času přes 38 sekund a ve druhém kole, ještě před pokusem Ostravy, byl pokus karvinských neplatný. HZS Ostrava tak stačilo zvládnout druhý pokus pod 30 sekund. To stačilo až na 4. místo v požárním útoku mezi týmy HZS MSK.

Nakonec i tak měla Ostrava (7) o 5 bodů méně než Karviná (12), na třetí místo se vyšvihl po nejlepším požárním útoku ÚO HZS MSK Bruntál (14 bodů). Tým HZS MSK, tvořený hlavně Ostravany, mj. již 7x za sebou zvítězil v Mistrovství ČR v požárním sportu.

Mezi dobrovolnými hasiči (muži) zvítězila Ostrava-Michálkovice s 5 body, druhé Závišice měly 7 a třetí Těškovice 11 bodů. Mezi dobrovolnými hasičkami z Moravskoslezského kraje byly nejlepší také Michálkovice se 4 body, druhé Těškovice jich měly 6 a třetí Skalice 10.

V rámci Olomouckého kraje, jehož profesionální a dobrovolní hasiči po mnoho let připravují každoroční krajské kolo společně s Moravskoslezským krajem (na „střídačku“), zvítězili mezi profesionálními hasiči muži z HZS OLK Olomouc se 7 body – jen díky lepšímu výsledku z požárního útoku před HZS OLK ÚO (okresu) Přerov (7), třetí skončil se 13 body ÚO Šumperk.

Mezi muži SDH OLK byl nejlepší Bludov (5), mezi ženami SDH OLK Milotice nad Bečvou (4). Dobrovolní hasiči a hasičky z obou krajů absolvovali pouze tři disciplíny, nevystupovali na cvičnou věž. Příští ročník je opět v Olomouckém kraji.

Komentáře