Fotbalisté Třince remizovali s účastníkem Evropské ligy

TŘINEC Třebaže diváci v Puncově branku neviděli, včerejší podvečer v obci vedle Cieszyna je musel bavit.

GÓRNIK ZABRZE – FK FOTBAL TŘINEC 0:0

Tisíc diváků – o takové návštěvě na přípravném duelu sní ani každý klub. Po hřišti účastníka regionální polské soutěže se proháněli fotbalisté, které čeká zápolení v Evropské lize. A když se k tomu přidá zápas přípravek, grilování a skákací hrad, není divu, že hlediště praská ve švech.

Do zápasu, který branku nepřinesl, třinecký trenér Neček nasadil nové hráče – na hrotu operoval Karel Hejný (Olympia Praha), v záloze běhali Sebastián Chocholatý (Hradec Králové), Erik Liener (Olympia Praha) a Tomáš Omasta (Havířov), na postu středního obránce hrál Patrik Prikryl z Prešova.

Záložník Vítězslav Körner z belgického Hoensbroeku a stoper Michal Mravec z Frýdku-Místku se na trávníku neobjevili. Šanci naopak dostali mladí odchovanci Martin Samiec a Lukáš Cienciala.

Další střetnutí třinečtí fotbalisté sehrají v rámci břeclavského soustředění proti Olomouci (středa, Slatinice), v sobotu nastoupí v Rakousku proti maďarskému celku FC Újpest.

Rozhodčí: Wajda. ŽK: Hejný. Diváci: 1000.

TŘINEC – 1. poločas: Paleček – Ilko, Bedecs, Reintam, Prikryl, Janoščín – Liener, Chocholatý, Vaněk, Šumbera – Hejný.
2. poločas: Paleček – Velner, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Omasta, Cienciala, Samiec, Janošík – Dedič. Trenér: Jiří Neček.

Komentáře