První třineckou olympiádu vyhrála ZŠ Dany a Emila Zátopkových

TŘINEC Olympijský oheň zhasl, premiérová Třinecká Olympiáda Dětí a Mládeže (TODAM) dospěla do konce. Putovní pohár starostky města Třince získala ZŠ Dany a Emila Zátopkových.

Pod olympijským ohněm v areálu STaRS, TJ TŽ Třinec a na dalších sportovištích po tři dny usilovali o medaile žáci sedmi třineckých škol.

O cenné kovy se bojovalo ve čtrnácti disciplínách – atletice, basketbalu, cyklistice, deskových hrách, fotbalu, házené, orientačním běhu, plavání, sportovní gymnastice, stolním tenisu, šachu, volejbalu, vzpírání a zápase řecko-římském.

Zelená barva patřila Jubilejní Masarykové ZŠ, tyrkysová ZŠ Gustawa Przeczka s polským jazykem vyučovacím, fialová ZŠ Petra Bezruče, v oranžové závodili žáci ZŠ Dany a Emila Zátopkových, ve žluté ZŠ Koperníková, v modré ZŠ Slezská a v červené sportovali studenti třineckého gymnázia.

Záštitu nad Třineckou Olympiádou Dětí a Mládeže převzal Český olympijský výbor. Hlavním organizátorem akce byly TJ Třineckých železáren, Majday a Knihovna Třinec. Patronem olympiády byla Základní škola a mateřská škola Gustawa Przeczka s polským jazykem vyučovacím pod záštitou senátora Jiřího Ciencialy.

Putovní pohár starostky města Třince získala ZŠ Dany a Emila Zátopkových, na stříbrném stupínku se umístila Jubilejní Masarykova ZŠ a na bronzovém PSP im. Gustawa Przeczka. Olympijské klání by se mělo v Třinci konat co dva roky.

 

 

 

Komentáře