Postup si zaslouží i Mosty, míní kapitán Oldřichovic Vlachovič

OLDŘICHOVICE Pravý obránce Oldřichovic Tomáš Vlachovič je jediným kapitánem, který dovedl své mužstvo do vyšší soutěže. „Vloni nám postup těsně utekl, letos to bylo jen tak tak,“ řekl zkušený fotbalista.

Přestože jste prohráli až v předposledním kole, postup do I. B třídy jste si zajistili až v posledním zápase, což není obvyklé.
Vloni to bylo jen tak tak, letos to konečně vyšlo, i když to také bylo těsné. Bylo to zajímavé až do konce. V posledních dvou zápasech jsme si to zbytečně zkomplikovali, v Hrádku a poté doma s Mosty. Na ten zápas jsme se hrozně moc těšili, chtěli jsme vyhrát a potvrdit neporazitelnost, ale bohužel nám to nevyšlo. Museli jsme si počkat až na poslední zápas.

Od toho, abyste prošli soutěží bez ztráty kytičky, vás dělilo pouze jedno utkání.
Škoda, nepovedlo se. Vyhráli Mostečtí a jistě byli moc rádi, že zrovna oni přerušili naši úspěšnou sérii. Kdyby Mosty daly ještě jednu branku, vzájemný zápas by byl stejný a o vítězi by rozhodovalo celkové skóre. Před posledním zápasem jsme tak byli v lepší situaci my.

O jeden rekordní zápis jste přišli, druhý se vám povedl. Výhra 12:0 nad Metylovicemi, to se opravdu jen tak nevidí. Jak si to vysvětlujete?
Pomohlo nám to, že se vrátil Machy (Machala), který dvakrát nehrál, protože byl na dovolené. Právě takový hráč do defenzívy nám chyběl. Ten, který to ve středu oběhá a vybojuje. V posledním zápase opět ukázal, co v něm je, dal dva krásné góly a pomohl nám.

Zvládne váš tým I. B třídu, do které se vrací po několika letech?
V I. B třídě jsme většinou hrávali nahoře. Před pěti šesti lety jsme sestoupili, protože odešla generace šesti sedmi hráčů, kteří ukončili kariéru. Sagan, Novotný, Crhonek, Štěrba, Mauritz, odešel Dytko. Hráli jsme s dorostem a sestoupili dvakrát po sobě, byla to katastrofa. Časem se klub začal zvedat a pomýšlel na postup. Letos se to konečně povedlo, byť to mohlo vyjít už vloni.

Váš postup je zasloužený, souhlasíte?
Myslím si, že je. Byli jsme se podívat na několika zápasech Mostů a nehrály nějak extra dobře. Proti nám se však kously, zahrály výborně a zaslouženě vyhrály.

Čím si to podle vás Mostečtí pokazili – nečekanou prohrou v Písku nebo porážkou v prvním vzájemném utkání?
Mosty s námi hrály první kolo. Byli jsme lepší a po zásluze vyhráli, i když tenkrát nikdo nemohl tušit, jak se bude soutěž vyvíjet. Jistě je bude mrzet ta prohra v Písku. Nám ten výsledek nahrál, odskočili jsme na pět bodů, ale zbytečně jsme si to zkomplikovali.

Zasloužily by si postup i Mosty?
Co jsem slyšel, mohly by postoupit z druhého místa a pak bychom si to znovu rozdali v I. B třídě. Také Mostečtí ukázali, že jsou úplně někde jinde, vždyť před třetím týmem jsme měli náskok přes dvacet bodů. Mosty měly stejně bodů jako my a podle mě si zaslouží postoupit také. Soutěž bude zajímavější.

Mosty měly stejně bodů jako my a podle mě si zaslouží postoupit také. Soutěž bude zajímavější.

Můžete se těšit na derby s Nýdkem a s Vendryní, případně s Mosty. I. B třída bude bezesporu atraktivnější.
Na takové zápasy přijde více lidí. Před pár lety bylo v I. B třídě regionálních mužstev ještě více, v soutěži byly Hrádek, Písek a Nebory. My měli to štěstí, že jsme postoupili. Myslím si, že i ta ostatní mužstva v dohledné době budou chtít jít výš. Každý chce hrát raději I.B třídu než okresní přebor.

 

 

 

Komentáře