Městským lesem zněl dětský smích

JABLUNKOV Městský les v pátek 31. května po celý den patřil dětem. Konal se zde XXI. Mezinárodní dětský folklorní festival, který organizuje Dům dětí a mládeže v Jablunkově.

„Festival je nejen dárkem pro děti, kterým přeju je to nejlepší, ale i možností, jak propagovat folklor,“ přivítal přítomné starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

Dopoledne bylo vyhrazeno dětem a žákům ze základních škol z Jablunkova a okolí, kteří přišli zhlédnout folklorní soubory nejen od nás, ale i ze zahraničí. V letošním roce do Jablunkova zavítal slovenský soubor Stavbárik ze Žiliny, soubor Pomněnka z Tvrdonic, polský soubor Jedlicki z Pewli Wielkej. Nemohlo chybět vystoupení souboru Zaolzioczek z Jablunkova a v neposlední řadě vystoupili i Jackové. Program festivalu zpestřily i děti ze ZUŠ Jablunkov, které na Jaccích vystoupili v několika dopoledních i odpoledních vstupech v rámci ZUŠ Open.

V odpoledních hodinách, kromě vystoupení folklorních souborů, rodiče i známí mohli obdivovat Akademii tanečních kroužků, která byla ukázkou a prezentací celoroční práce v jablunkovském DDM. Program byl opravdu pestrý a každý si přišel na své.

Na závěr děti roztancovala děvčata Doda a Kamča, které děti znají jako vedoucí kroužků.

Kromě vystoupení byl pro děti připraven doprovodný program.

Probíhala výtvarná soutěž „Folklor tady a teď“,

tvořivé dílny, kde si děti mohly vyrobit přívěsek,

skákací hrad,

jízda na koníkovi či koloběžkách.

Počasí přálo, všude se rozléhal dětský smích, co víc si přát. Děti si se svými rodiči užili nádherný den.

Komentáře