TŘINEC David „Czech Lion“ Křístek určitě nebyl favoritem. Coby specialista na thaibox na Dragon World Cupu čelil bojovníkům v kickboxu. S konkurencí z Česka, Polska, Ukrajiny a USA se popasoval obdivuhodně a získal zlato!

Brali jsme to jako Davidovou přípravu na zápasy v thaiboxu. Chtěli jsme zjistit, jak mu to půjde jen s kopy a kvalitním boxem. Zrovna box není předností thaiboxerů, tak jako je to u kickboxerů. Jak se David může posunout výš, než vstoupit přímo do ohně,“ vykládal jeho kouč Martin Vaňka z oddílu Como-3 gym Třinec.

A co Davida Křístka, policistu z Českého Těšína, čekalo? Maraton zápasů, k postupu do finále potřeboval čtyři výhry. A přesně to se mu povedlo.

Prvního soupeře David zasahoval kopy takovým způsobem, že jeho protivník skoro nebyl schopný chodit. V dalším zápase kopem soupeři přerazil nos a jasně zvítězil. Ve třetím duelu nastoupil proti velmi zkušenému kickboxerovi, ale jasně ukázal, kde se učí thaiboxu a vyhrál 3:0 na body. Ve finále na Davida čekal borec, který předtím ukončil duel K.O. Ani jemu David nedovolil něco předvést a vyhrál,“ vylíčil Vaňka vítězné tažení svého chráněnce.

David „Czech Lion“ Křístek z Como-3 gym vyhrál na Dragon World Cupu za hodinu čtyři souboje a do Třince přivezl zlatou medaili. Svým triumfem se nominoval za ČR do reprezentace CMTA a společně s Karolínou Klusovou se chystá na Mistrovství světa v thajském Bangkoku.

Představa Davidovy kondice, vybojovat čtyři zápasy za hodinu, je neuvěřitelná. A David to dokázal. I díky tomu se v našem klubu připravují hokejoví Oceláři, fotbalisté Třince, tanečníci Elánu nebo florbalisté Ossika. Pro koho je David inspirací, pro toho jsou dveře klubu thaiboxu každý den otevřené. Stačí jen udělat první krok,“ pozval Vaňka případné zájemce.

Komentáře