Mladí sportovci míří na olympiádu

KARLOVY VARY Zítra v karlovarské KV Aréně se bude konat slavnostní zahájení Zimní olympiády dětí a mládeže.  Celorepublikových sportovních her, ve kterých nominováni účastníci reprezentují svůj kraj, se zúčastní 19 mladých sportovců z Třinecka a Jablunkovska.

Hlavním iniciátorem této akce je Český olympijský výbor. V lichých létech se konají letní hry, v sudých zimní. Pro účastníky jde o velmi prestižní záležitost, neboť už samotná nominace znamená úspěch. Mladí sportovci zažijí atmosféru opravdových olympijských her, nechybí slavnostní ceremoniály, zapálení olympijského ohně, složení olympijské přísahy.

O medaile bude usilovat 1344 mladých reprezentantů ze všech 14 krajů. Moravskoslezský kraj bude zastupovat 98 sportovních nadějí ve věku 12 až 16 let. Bude se bojovat v 11 sportech a jedné umělecké disciplíně (hraní na klávesové nástroje). Vedle tradičních zimních sportů, jako je lední hokej, alpské lyžování či biatlon se sportovci utkají také v karate nebo šachu.

                                              Maskot ODM 2020

Naši oblast – Třinecko a Jablunkovsko bude reprezentovat 19 mladých sportovců. Své zastoupení bude mít lyžařský oddíl SKI MOSTY – alpské lyžování – Adam Branny, Ondřej Grohmann, Veronika Kukuczková, Jiří Kufa, z běžeckého oddílu Radek Kawulok. K alpským lyžařům se připojí Adéla Plucnarová z LO Bílá. Početnou nominaci získala TJ Dolní Lomná, na běžeckých tratích o nejlepší umístění budou bojovat Damian Kantor, Justyna Kantorová, Daniel Sikora, Ema Tomanek, Walentyna Waclawková. Małgorzata Szotkowska, Vlastimil Španihel budou Moravskoslezský kraj reprezentovat v biatlonu. Do boje o medaile se zapojí i členové Lyžařského orientačního běhu (TJ Třinec) – Romana Haltofová, Paweł Mrózek a Jan Krupa. V hokejové reprezentaci kraje samozřejmě nemůžou chybět hokejisté HCO Třinec Dominik Buják a Michal Pospíšil. Další z členů HCO Třinec Robin Švancara se postaví na rychlobruslařský ovál.

                                                            Medaile

Jen pro zajímavost – ze Základní školy Sienkiewicze s polským jazykem vyučovacím v Jablunkově nominaci na olympiádu získalo až pět žáků.

Mladým sportovcům budeme držet palce.

Foto: odm.olympic.cz

Komentáře