Mobilní očkovací tým přijede zítra do Jablunkova

JABLUNKOV Tři mobilní očkovací týmy vyrazí zítra a pozítří do odlehlejších oblastí Moravskoslezského kraje. Pro vakcínu si budou zájemci moci zajít také v Jablunkově, kde se bude očkovat bez předchozí registrace zítra, tedy v úterý 3. srpna.

Mobilní očkovací týmy budou očkovat látkami od firem Pfizer/BioNTech nebo Johnson & Johnson. Tímto způsobem chceme dosáhnout vyšší proočkovanosti, která má napomoci vrátit naše životy do obvyklých kolejí. Vycházíme vstříc lidem, kteří to mají daleko do očkovacích center nebo si nevědí rady s on-line registrací do očkovacího systému – uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Očkovací tým v Jablunkově najdou zájemci o očkování v parku za radnicí. Očkovat se bude od osmi rána do 17 hodin. Pro vakcínu si budou moci v doprovodu zákonného zástupce přijít i děti od dvanácti let. Očkování je samozřejmě zdarma, nutné jsou pouze doklad totožnosti a kartička pojištěnce.

Zájemci o očkování si budou moci vybrat, kterou vakcínu chtějí. Jestli jednodávkovou vakcínu od firmy Johnson & Johnson, nebo jestli mají zájem o Pfizer/BioNTech. Když si vyberou dvoudávkové očkování, mobilní očkovací tým na místo znovu přijede po 21 dnech.

Mobilní očkovací tým, který zítra dorazí do Jablunkova, tvoří posádka složená ze zdravotníků, tedy sester a lékaře, z krnovské nemocnice.

Komentáře