Mobilní tým naočkoval v Jablunkově 172 osoby

JABLUNKOV Tři mobilní očkovací týmy vyrazily v úterý a ve středu do tří obcí v odlehlejších částech kraje, mj. i do Jablunkova. Možnost nechat se naočkovat bez předchozí registrace využilo celkem 558 zájemců včetně dětí nad 12 let, přičemž z Jablunkova tuto možnost využily 172 osoby.

Potvrdily se naše předpoklady. Mnozí lidé z okolí Osoblahy, Jablunkova a Vítkova zatím nebyli naočkovaní, protože to jednoduše měli do očkovacího centra daleko. Někteří z těch, kteří se za mobilními očkovacími týmy vydali, také byli rádi, že se nemuseli dopředu registrovat do systému. Buď neměli přístup k internetu, a nebo to s ním prostě tolik neumí. Do systému je proto přímo na místě zaevidovali administrátoři z mobilních týmů – uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Během vyčleněných dvou dnů k vakcinaci nakonec dostavilo 558 lidí, z toho 75 dětí mezi 12 a 16 lety. Dospělí si mohli vybrat, zda se nechají naočkovat jednodávkovou vakcínou od firmy Johnson & Johnson, nebo dvoudávkovou od Pfizer/BioNTech. Děti mohly využít pouze druhou zmiňovanou. Většina lidí si zvolila vakcínu jednodávkovou, například v Jablunkově. kam očkovací tým přijel v úterý, z celkem 172 očkovaných si dvoudávkovou vakcínu  vybralo jen 37 osob.

Komentáře