Mómy nejlepszych fandów, twierdzi hokejista Kozubowej Marian Worek

MILIKÓW Miyszko w Gródku, ale gro za Kozubowóm, z kieróm chce wygrać piyrszy tytuł. Hokejista MARIAN WOREK sie nie boi, że bedzie musioł chodzić kanałami. „Móm babe z Milikowa a nikerzi grocze Gródku sóm z Koszarzisk. Móm nadzieje, że syncy z Gródku sie stawióm do stawebnin,” zaśmioł sie.

S čím půjdete do finále?
Především s pokorou. Hrajeme proti tradičnímu soupeři, s nímž jsme se už ve finále setkali. Nikdy jsme neuspěli, tentokrát bychom chtěli slavit my.

V semifinále jste v pěti duelech udolali loňského finalistu, celek Imperators. Co podle vás bylo zlomovým okamžikem série?
Ten předposlední zápas, vyloučení Lukáše Kušniráka, rozdílového hráče. A pak také zranění Vency Karcha. Přejeme mu brzké uzdravení. Hokej ně někdy takový. Mě to potkalo před třemi lety, kdy jsme hráli finále. Přetrhl jsem si vazy v kotníku a druhé místo jsem oslavoval se sádrou. Vím, jak se teď Venca cítí.

Fotbalista Lukáš Kušnirák se věnuje nejenom hokeji, ale závodně také inline bruslení. A na jeho hře je to vidět.
No právě. Je to opravdu výborný bruslař, tvořil hru a roztahoval nás po hřišti. Jeho absence byla klíčová.

Neměl jste obavy, že vás zlomí čtvrté utkání, v němž vás třinečtí hokejisté seřezali 8:3?
Jsem rád, že takové utkání přišlo, protože předtím jsme vyhrávali po nájezdech. Dostali jsme facku, kterou jsme asi potřebovali. Možná jsme si mysleli, že už jsme ve finále, ale nebyli jsme tam. Na poslední zápas se každý z nás připravil tak jak měl a výsledek se dostavil. Chtěli jsme odčinit tu ostudu z předposledního zápasu, to se povedlo.

Vaší silnou stránkou je poctivý hokej podložený kolektivním výkonem. Tak tomu bude i v souboji o první místo? 
Jsme parta, táhneme za jeden provaz a bojujeme jeden za druhého. Naším přáním je získat zlatou medaili. Uděláme pro to všechno.

Vaším šestým hráčem na ledě jsou fanoušci, souhlasíte?
Přesně tak. Na hokej chodí i paní starostka Milíkova. Na zápasy jezdí kolem stovky lidí, hrozně moc si toho vážíme a velice jim děkujeme. Máme nejlepší fanoušky.

Bydlíte v Hrádku, ale hrajete za Kozubovou. Nebudete před finálovým zápasem vnitřně trochu rozpolcený?
To ne. Manželku mám z Milíkova a navíc za Hrádek také nastupují kluci z Košařisk. Věřím, že kluci se pak staví do stavebnin.

Komentáře