Moravskoslezští hasiči vyrazili do Řecka pomáhat s lesními požáry

  MSK  Na základě požadavku Řecka o mezinárodní pomoc nabídla Česká republika vyslání speciálního odřadu určeného pro pozemní hašení lesních požárů. Moravskoslezští hasiči budou nasazeni pravděpodobně v okolí Atén.

  Konvoj vyrazil do Řecka v sobotu dopoledne a měl před sebou 2 tisíce kilometru. Na místo měl dorazit dnes ráno. Odřad je složen z techniky a příslušníků Hasičských záchranných sborů tří krajů – Středočeského, Jihomoravského a Moravskoslezského a příslušníků Záchranného útvaru HZS ČR. Celkem do Řecka odjelo včera 36 hasičů a 15 vozidel.  Velitelem odřadu byl určen kpt. Richard Franc, příslušník HZS Moravskoslezského kraje.

  Z našeho kraje na místo vyrazila dvojice cisternových automobilových stříkaček, automobilová dílna určená jak pro technickou podporu vozidel, tak i pro zajištění spojení a rovněž automobil s logistickým a týlovým zajištěním.

  Jelikož jedním ze základních požadavků na záchranný odřad obecně je co největší soběstačnost, vyslané týmy by měly zatěžovat infrastrukturu postižené oblasti co nejméně. Proto moravskoslezský tým veze pro všech 36 hasičů jídlo, pití a část stanů – zbylé prostředky pro ubytování zajišťuje Záchranný útvar.

  Předpokládané nasazení českých hasičů je v okolí Atén, přímo na místě by měli zasahovat deset dnů.

  Foto a video: HZS MSK

  Komentáře