Motorkář „s trojkou v žile“ si zajel pro cigarety

BYSTŘICE Zákaz řízení ani tři promile neodradily muže, aby si zajel na motorce pro cigarety na benzínku. Skončil na záchytce a má před sebou vidinu tří let za mřížemi.

Včera po deváté hodině ráno se policisté z oddělení silničního dohledu rozhodli zkontrolovat v Bystřici řidiče projíždějícího motocyklu, který z hlavní silnice odbočil na benzínovou čerpací stanici. – Jednatřicetiletý řidič na místě dopravním policistům nepředložil doklady potřebné k provozu a řízení motocyklu a sdělil jim, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel, což se následnou lustrací v evidenci potvrdilo – uvedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová

Při kontrole byl navíc z dechu řidiče cítit alkohol, jeho chování bylo značně nervózní a chůze nejistá. Na výzvu policistů se motorkář podrobil dechové zkoušce, která vykázala přes tři promile alkoholu v dechu. Muž měl hlídce sdělit, že si předešlý večer dal několik piv i tvrdý alkohol a následně ráno ještě pár piv. Poté si chtěl na benzínku zajet koupit cigarety.

Dopravní policisté muže na místě zadrželi a předali kolegům z obvodního oddělení Třinec. Po vystřízlivění na protialkoholní záchytné stanici sdělili třinečtí policisté řidiči ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za dané skutky hrozí podezřelému trest odnětí svobody až na tři léta – dodala mluvčí.

 

Komentáře