BYSTŘICE Juniorský mistr světa v moderním pětiboji Marek Grycz o Vánocích odpočíval v rodinném kruhu. „Velmi jsem si to užíval, pro mne to je vzácná chvíle, protože doma bývám málo,“ svěřil se úspěšný sportovec.

Před Vánocemi jsem byl s českou reprezentací na soustředění v Alpách v Ramsau, vrátili jsme se až dva dny před Štědrým dnem. Deset dnů jsme intenzívně makali, díky tomu jsem si o Vánocích mohl dát kratičkou přestávku a regeneroval jsem. Vánoční svátky jsem strávil v rodinném kruhu. Velmi jsem si to užíval, pro mne to je vzácná chvíle, protože doma bývám velmi málo. Většinu času trávím na soustředěních, výjezdech a závodech.

Každá rodina má nějaké vánoční zvyky, jaké je to u vás?
Myslím, že zvyky v naší rodině máme tradiční, jako ve většině rodin. Štědrovečerní večeře je klasická, jen u nás téměř nikdo nejí ryby, tudíž místo kapra máme kuřecí řízky, k tomu samozřejmě bramborový salát, místo rybí polévky jíme hrachovou. Po večeři krájíme jablka a louskáme ořechy.

Měl jsi – coby sportovec v tréninku – k večeři bramborový salát se smaženým kaprem?
Naštěstí nemám problémy s tím, že bych nějak výrazně přibíral na váze, takže si o Vánocích můžu dopřát v podstatě všechno, na co mám chuť a bez omezení. Letos se mi poprvé v životě povedlo kilo přibrat, asi začínám stárnout.

Jaké máš další plány?
Nejdřív musím shodit to kilo, které jsem během Vánoc nabral. Momentálně probíhá zimní příprava – což v praxi znamená, že hodně trénujeme, málo závodíme. První důležité závody mám až na konci února – Světový pohár v Káhiře. V nejbližší době mne čeká soustředění v Alpách a v Tatrách, takže jedeme na plné obrátky.

Jsi studentem, jakou školu studuješ a jak zvládáš skloubit školu se sportem?
Studuji Slezskou univerzitu v Karviné, konkrétně ekonomii a management. Studuji samozřejmě dálkově, abych se mohl naplno věnovat sportu, studium v mém životě je až na druhém místě, i když se samozřejmě snažím studovat co nejpoctivěji. V lednu nám začíná zkouškové, takže se mi blíží období, kdy budu muset zase trochu více času obětovat učení, ale věřím, že to zvládnu.

 

 

Komentáře