Muž přepadl prodejnu s nožem v ruce. Chtěl plechovku toluenu

TŘINEC V prodejně „barvy a laky“ 28letý muž  nejdříve vyčkal, až bude v prodejně sám. Pak vytasil nůž, přistoupil k prodavači a požadoval po něm plechovku toluenu. Prodavač se nelekl a zloděje zahnal. Pachateli hrozí až deset let za mřížemi.

Podle sdělení policejní mluvčí Karolíny Bělunkové k přepadení došlo na začátku února před třetí hodinou odpolední. – Jakmile z třinecké prodejny „barvy laky“ odešel poslední zákazník, 28letý muž měl přistoupit k prodavači a požadovat po něm plechovku toluenu, přičemž v ruce držel nůž, se kterým měl manipulovat. Před zraky obsluhy jej neustále otevíral a zavíral. Se zvýšeným hlasem mu prodavač odpověděl, že mu nic nedá, ať z prodejny odejde, že zavolá policii. Pachatele vyhrůžka moc neodradila a prodavače následoval do zadních prostor obchodu. Ten se ale k pachateli otočil, zakřičel a rychlým krokem k němu vykročil, v tomto případě nedát najevo strach byla dobrá volba. Pachatel se zalekl a z prodejny utekl – popsala přepadení policejní mluvčí.

Do několika minut po činu byl pachatel loupeže zadržen třineckými policisty. K zadržení výrazně přispěl duchapřítomný prodavač, který sledoval, jakým směrem muž utíká.  Kriminalisté muži již sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupeže, za což si může odpykat až deset let za mřížemi. – Obviněný muž se odmítl k čemukoliv vyjádřit, a jelikož zde byly naplněny důvody vazby, muž je nyní stíhán vazebně – uzavřela mluvčí.

Komentáře