V Jablunkově budou soutěžit o nejlepší „kreplik“

JABLUNKOV Jablunkovské centrum kultury a informací nezahálí ani v době covidové. Po úspěšné soutěži na sklonku roku o nejlepší vánoční cukroví nyní připravilo další soutěž – o nejlepší „kreplik“ neboli koblihu alias pączek.

Dvoudenní soutěž o nejlepší „kreplik“ začne 11. února na Tučný čtvrtek (Tłusty czwartek) tedy v den, kdy podle tradice má člověk jíst a pít co nejvíce, aby byl celý rok při síle. Soutěže se může zúčastnit každý, kdo ve čtvrtek nebo v pátek upečené koblihové vzorky donese do jablunkovského kulturního a informačního centra.

Tuto soutěž pořádáme poprvé. Porozhlédli jsme se trochu po regionu a zdá se, že Jablunkov bude jediným místem, kde se o nejlepší „kreplik“ bude letos soutěžit – sdělila ředitelka JACKI Gabriela Niedoba, která osobně má nejraději koblihy s povidlovou náplní. Zároveň dodala, že všechny soutěžní koblihy porota anonymně vyhodnotí a tři nejlepší odmění.

V porotě, dle našich zjištění, zasednou zástupci pořadatele soutěže, tedy JACKI, a představitelé Klubu Důchodců. Který „kreplik“ bude nakonec nejlepší se dozvíme příští týden, kdy také zveřejníme vítězný recept.

 

Komentáře