Muž s maskou. Kapitán Čelůstka se vrátil do hry

TŘINEC V Karviné mu zlomili nos, a tak další dva zápasy vynechal. Proti Michalovcím už kapitán třineckých fotbalistů Marek Čelůstka v sestavě nechyběl.

FK FOTBAL TŘINEC – MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 3:1

O první dvě branky Třince se postaraly obě nové tváře. Matej Ižvolt vysunul Tomáše Hykela a ten ve skluzu překonal brankáře. Lukáš Buchvaldek se prosadil po průniku útočníka Reného Dediče.

„Zimní posily se uvedly gólem, takže pěkně zaplatí do kasy,“ řekl po utkání kapitán Třince Marek Čelůstka, který má na starosti pokladnu.

Proti Michalovcím nastoupil s karbonovou maskou na obličeji. V Karviné utrpěl zlomeninu nosu,  a proto další dva zápasy vynechal. „Masku jsem si půjčil od Rendy Dediče. Musím říct, že mi docela sedí, takže jsem ani nepotřeboval novou. Bez masky jsem ještě hrát nechtěl, chvíli to bude trvat, než mi nos sroste. Při vzdušných soubojích na něj trochu myslím, ale nešetřím se, do hlaviček chodím naplno,“ ujistil „Čelda.“

Účastník nejvyšší slovenské soutěže měl místy územní převahu, ale prosadil se pouze jednou – dvacet minut před koncem Lukáše Palečka propálil Dawid Kurminovski. Poslední slovo měl Třinec, Šimon Šumbera poslal rohový kop přímo na hlavu Václava Juřeny a ten uzavřel na konečných 3:1.

„Vycházely nám protiútoky. Vypracovali jsme si spoustu šancí a mohli jsme zvítězit ještě vyšším rozdílem,“ poukazoval trenér Třince Jiří Neček na příležitosti, do kterých se dostali Lukáš Buchvaldek, Šimon Šumbera, Martin Janošík a Tomáš Masař.

BRANKY: 16. Hykel, 37. Buchvaldek, 83. Juřena – 71. Kurminowski. Poločas: 2:0.

TŘINEC: Paleček – Velner (46. Ilko), Čelůstka, Reintam (50. Janošík), Bedecs, Janoščín (46. Masař) – Hykel (67. Celba), Ižvolt (46. Šumbera), Vaněk, Buchvaldek (67. Samiec) – Dedič (46. Juřena). Trenér: Neček.

MICHALOVCE – 1. poločas: Kira – Špak, Šosták, Koscelník, Kovaľ, Žofčák, Regáli, Kavka, Kolesár, Sulley, Kurminowski.
2. poločas: Dráb – Šosták, Koscelník, Kovaľ, Bragin, Antonov, Carrillo, Bednár, Turík, Danko, Kurminowski.

 

Komentáře