Opilec myslel, že ho policisté nedohoní. Lupič chtěl auto, odešel se sekačkou

TŘINEC Zřejmě kvůli opilosti neodhadl jednatřicetiletý řidič zdatnost třineckých policistů a rozhodl se jim utéct. Hlídka ho původně zastavila ke kontrole, protože nerespektoval dopravní značení a vjel do jednosměrné ulice poblíž městské knihovny.

Muž ve Fabii sice zastavil, ale vzápětí začal prchat. „Daleko nedoběhl. Ještě v téže ulici ho policisté dostihli a zajistili. Zkouška u něj prokázala přes dvě promile alkoholu. Čelí tak podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a připočte se mu i přestupek za vjetí do jednosměrné ulice,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Sikorová.

Na jiném místě v Třinci v prostoru veřejného garážoviště zase druhý pachatel vypáčil vrata  garáže a ukradl benzínovou sekačku, elektrickou řetězovou pilu a plastový kufr s aku vrtačkou.

„Pravděpodobně nebyl se svým lupem příliš spokojený, a tak se pokusil odcizit ještě vozidlo. Překonal zámek a kufrem se dostal až ke spínací skříňce, kterou poškodil. Přes vynaložené úsilí se mu však auto nastartovat a odcizit nepodařilo,“ dodala Sikorová.

Kriminalisté ohledali místo činu včetně sběru potřebných stop. „Za trestné činy krádež, neoprávněné užívání cizí věci a poškození cizí věci, hrozí pachateli až dva roky za mřížemi,“ zmínila mluvčí.

Jana

Komentáře