Muž se těžce zranil zřejmě po pádu ze střechy

Ilustrační foto

PÍSEČNÁ Osmačtyřicetiletý muž si poranil hlavu i mozek, když pravděpodobně spadl ze střechy,  z výšky asi tří metrů. Samotné neštěstí totiž nikdo neviděl.

Ani ne před dvěma týdny musel vrtulník transportovat z Jablunkova do ostravské nemocnice vážně zraněného muže, který spadl ze žebříku při natíraní střechy. Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje (ZZS MSK) u podobného případu zasahovala v našem regionu i tento týden, 24. srpna, půl hodiny před pondělním polednem. Na místo události do obce Písečná vyjel nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci a vzlétli letečtí záchranáři.

Událost, kdy muž spadl ze střechy, nikdo neviděl a postižený byl nalezen až následně. – Zasahující lékař u něj při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy a mozku, pacientův stav byl život ohrožující. Týmy ZZS provedly intubaci dýchacích cest, převedení na přístrojem řízenou ventilaci a uložení do podtlakové matrace. Po nezbytných úkonech převzali letečtí záchranáři muže na palubu stroje a zajistili jeho šetrný transport do ostravské Fakultní nemocnice – uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Komentáře