Pátek bude v Třinci patřit literárním osobnostem

TŘINEC Čtyři výrazné literární osobnosti přivítá Knihovna Třinec na konci srpna. Miřenka Čechová, Aleš Palán, Marek Šindelka a Petr Borkovec vystoupí v pátek 28. srpna od 18 hod. na Letním literárním večeru v Třinci a půjde o poslední akci pro veřejnost, kterou třinecká knihovna o prázdninách organizuje.

Autorská čtení a setkání se spisovateli mají u nás dlouhou tradici. Letošní sezóna je ale hodně nestandardní a od března jsme žádné čtení neuspořádali. Proto jsme se rozhodli, že místo tradičních dvou hostů pozveme hosty rovnou čtyři a každý z nich bude mít svého vlastního moderátora nebo moderátorku. Kromě čtení se tak návštěvníci mohou těšit na zajímavé rozhovory – sdělil Jan Delong z Knihovny Třinec. Dva z pozvaných hostů vystoupí v pátek v Třinci poprvé.

Miřenka Čechová je známá především jako představitelka tanečního a fyzického divadla. Spoluzaložila uměleckou skupinu Spitfire Company a mimo jiné vedla také České centrum v New Yorku. Na literárním večeru představí svou druhou knihu Baletky, která nabízí osobitý pohled na cestu za vysněnou taneční kariérou. Miřenku Čechovou uvede a vyzpovídá publicistka a nakladatelka Bára Baronová.

Poprvé v Třinci vystoupí také Aleš Palán, autor bestsellerů, které popisují život samotářů v šumavské divočině i na jiných místech České republiky. S držitelem Magnesie Litery bude vést rozhovor knihovnice Hana Pietrová.

Oceňované spisovatele Marka Šindelku a Petra Borkovce už třinecké publikum zná. Oba zde četli už několikrát a tentokrát v Třinci představí své nejnovější texty. Oba jsou také autory povídek, které vznikly v rámci projektu 3 povídky pro Třinec a byly poděkováním čtenářům za trpělivost během doby, kdy byla knihovna uzavřena. Povídky jsou k dispozici na webu třinecké knihovny.

Marka Šindelku uvede ostravský básník Jan Nemček a Petra Borkovce knihovník Jan Delong.

Letní literární večer se uskuteční v prostoru za Knihovnou Třinec u Mklubu. V případě špatného počasí se akce přesune do vnitřních prostor knihovny. Vstupenky je možné koupit na webu Knihovny Třinec nebo v třineckém informačním centru. Literární večery v Třinci se v roce 2020 konají díky podpoře Ministerstva kultury ČR.

Foto: TZ

Komentáře