Muzikantská výzva může začít, dvacet slov je tady

REGION V rámci našeho projektu Po naszymu na portalu a v rámci propagace nářečí po naszymu jsme vyzvali naše čtenáře, aby napsali slova v nářečí, které mají nejraději, a které by se měly stát součástí písniček, jejichž skladateli budou Tomáš Tomanek z Blafu a kapela Lipka. A dvacet slov je tady.

Naše páteční výzva měla nevídanou odezvu, za což Vám, našim čtenářům, velmi děkujeme. O to těžší jsme měli v redakci práci – vybrat pouze dvacet slov, které Tomáš Tomanek a kapela Lipka musí vkomponovat do textů písniček, nebylo vůbec lehké.

Snažili jsme se vybírat tak, aby spojení těchto slov nebylo nijak jednoduché. Proto jsme například nevybrali garniec a szyfóner, neboť garce mogóm być w szyfónerze nebo kobzole a stryki, neboť z kobzoli sie stryki robióm. Z druhé strany máme naše muzikanty rádi, proto při tvorbě textu mohou vybraná podstatná jména použít dle potřeby v jednotném nebo množném čísle.

A zde je 20 slov pro zbrusu nové písničky po naszymu:

bómbardzioki, ćmok, dzichta, drzistać, finfedra, galan, glista, haferfloki, jezeryna, kabania, maras, pampóń, patyntreger, rogulka, ryngiszpil, skol, ślympi, szkubaczki, tamteryndy a trzicielina 

Jak Tomáš Tomanek z Blafu tak kapela Lipka mají rovný měsíc na to, aby písničku s výše vyjmenovanými slovy napsali. Výsledek jejich tvořivého úsilí samozřejmě zveřejníme na našem portálu. Tóż dzierżymy palce!

Jelikož zcela určitě mezi našimi čtenáři jsou i básnicky a hudebně nadaní jedinci, proto pokud někdo z Vás si troufá do této výzvy jít, směle do toho 🙂

 

 

Komentáře