Na jednoho muže spadly trubky, druhého zasáhla žhavá struska

Ilustrační foto

ČESKÝ TĚŠÍN, TŽ Týmy Zdravotnické záchranné služby ve čtvrtek a v pátek vyjely ke dvěma vážným pracovním úrazům. Jeden se stal v Českém Těšíně, druhý v Třineckých železárnách.

K první události spěchala posádka rychlé zdravotnické pomoci a leteckých záchranářů ve čtvrtek 11. srpna dopoledne. Nahlášeno bylo zranění muže v českotěšínské firmě. – Třiapadesátiletého muže zavalila sada kovových trubek. Zůstal při vědomí, zasahující lékař však u něj zjistil vážná poranění páteře a pánve. Pacient byl zajištěn krčním límcem, pánevním pásem a uložen do vakuové matrace – uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. Po podání léků a infuzních roztoků zraněný muž byl vrtulníkem transportován do traumatologického centra FN Ostrava.

Další pracovní úraz se stal v pátek 12. srpna odpoledne v areálu Třineckých železáren. – Dvaačtyřicetiletý muž utrpěl poranění při zasažení žhavou struskou, která mu způsobila popáleniny II. a III. stupně v oblasti trupu a horních končetin. Pozemní lékařská posádka spolu s leteckými záchranáři zajistila prvotní ošetření popálených ploch, tepelný komfort, podala léky tlumící bolest a provedla další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče – popsal událost mluvčí. Pacient byl po šetrném leteckém transportu předán do péče popáleninového centra v Ostravě.

TZ

Ilustrační foto

Komentáře