TŘINEC Včerejší fandění na náměstí Svobody v Třinci? Sluníčko, teplo, pivko, pohoda. Pohoda rozhodně ne, spíše drama se šťastným koncem pro Oceláře. K titulu je ve druhém prodloužení přiblížil Ondřej Kovařčík.

Loni jsem dal rozhodující gól Hradci, když jsme postoupili do finále. Ty dva řadím asi nastejno, ale tenhle je teď nejvíc. Kvůli tomu se to hraje. Druhé prodloužení pátého zápasu. To je pro každého hokejistu splněný sen,“ rozplýval se hrdina utkání.

Góóóól! Když Ondřej Kovařčík v 87. minutě rozhodl, už byla pořádná tma. Fanoušky stojící několik hodin před velkoplošnou obrazovkou na třineckém náměstí Svobody zaplavila nepopsatelná radost i euforie. Všichni, včetně primátorky Třince Věry Palkovské, která před „kulturákem“ nechyběla, věří, že Oceláři získají druhý extraligový titul.

Povede se jim to zítra? Na to odpoví šestý zápas finálové série, který začne v 17.20 ve Werk Areně. „Šestý zápas bude stejně těžký jako ten pátý. Věřím, že kluci k tomu přistoupí s maximálním nasazením, zarputilostí a budou se snažit zápas zvládnout tak, abychom došli k vytouženému cíli,“ řekl trenér Ocelářů Václav Varaďa.

A zatímco Oceláři jeli do Liberce kombinovaně vlakem a autobusem, Bílí Tygři dnes do Třince přiletí letadlem.

BRANKY A NAHRÁVKY: 5. Lenc (Ševc, Havlín), 38. Birner – 23. Hrňa (Dravecký), 53. Werek (Růžička), 87. O. Kovařčík (Chmielewski, M. Kovařčík). Rozhodčí: Hodek, Kika – Lhotský, Hynek. Vyloučení: 5:6, Kolmann 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7500. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:1. Stav série: 2:3.

LIBEREC: Will – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Havlín, Ševc, Doherty – Lenc, Filippi, Birner – Valský, L. Hudáček, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, J. Vlach.

TŘINEC: Hrubec – Roth, Gernát, Musil, Galvinš, Doudera, Husák, Adámek – Růžička, Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Svačina, Cienciala, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Werek.

 

Komentáře