TŘINEC Jízda zručnosti, znalost zásad první pomoci či pravidel silničního provozu a další dovednosti byly součástí dopravní soutěže mladých cyklistů BESIP v Třinci, které se ve čtvrtek zúčastnili školáci z Třince a okolí.

O vítězství v oblastním kole celostátní soutěže bojovali na novém dětském dopravním hřišti v areálu SteelRingu na Borku žáci devíti základních škol z Třince a okolí.

V kategorii mladších žáků se nejvíce dařilo cyklistům ze ZŠ Oldřichovice, následovali žáci ZŠ Slezská a ZŠ Ropice.

Ve starší kategorii si vítězství odnesli školáci z Vendryně, druhý skončil výběr ZŠ Koperníkova a třetí družstvo ZŠ Petra Bezruče.

Mezi jednotlivci si v kategorii mladších žáků nejlépe vedli Samuel Kisza (ZŠ Oldřichovice), Jiří Martiniak (ZŠ Ropice) a Jakub Škola (ZŠ Oldřichovice).

V kategorii starších žáků vybojovali první tři místa Barbora Bazgierová (ZŠ Vendryně), Jakub Czernek (ZŠ Vendryně) a Miroslav Goldmann (ZŠ Slezská).

Vítězové budou reprezentovat Třinec v okresním kole.

Soutěžní klání připravil pro děti odbor dopravy třinecké radnice, který se touto soutěží i letos zapojil do jednoho z celostátně organizovaných programů v oblasti dopravní výchovy a prevence nehodovosti v silničním provozu.

(SSz)

Komentáře