Na obchvatu se střetly dva kamiony, jeden řidič zemřel

NÁVSÍ Včera odpoledne, v místě opravy mostu na obchvatu Jablunkova, do stojícího kamionu před červeným světlem na semaforu narazil zezadu druhý kamion. Srbský řidič prvního kamionu, který vezl akumulátory, vyvázl bez zranění, vážně zraněného polského řidiče druhého kamionu (bez nákladu) museli vyprošťovat hasiči. Svým zraněním ale nakonec podlehl.

U nehody dvou kamionů, která se odehrála včera po 14 hod., zasahovaly jednotky hasičů HZS MSK z Třince a Frýdku-Místku, jednotka dobrovolných hasičů z Jablunkova a posádka rychlé lékařské pomoci ze z Třince.

Po nehodě v kamionu, který nedobrzdil, zůstal zaklíněn jeho řidič, kterého museli vyprošťovat hasiči. – Šestapadesátiletého muže převzali záchranáři do své péče bez známek života. Došlo u něj k selhání všech základních životních funkcí. Posádka neprodleně zahájila rozšířenou resuscitaci s cílem obnovit krevní oběh pacienta. Zajistila dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, vstup do kostní dřeně i žíly pro podávání léků, zároveň nepřetržitě prováděla nepřímou srdeční masáž. Ani několik desítek minut trvající resuscitace nevedla k úspěchu a muž na místě podlehl mnohočetným poraněním v oblasti hlavy, hrudníku, břicha i končetin, která utrpěl – uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Nutno dodat, že v důsledku nehody se na silnici vysypaly dvě palety akumulátorů. – Hasiči po vyproštění řidiče pomocí hydraulických nástrojů překládali vysypané akumulátory do náhradních nádob, které přivezla přepravní firma. Asistovali jak u překládání celého nákladu na korbu náhradního kamionu, tak u odtahování obou havarovaných kamionů soukromou odtahovou službou. Za tmy pečlivě uklidili místo tragické nehody – sdělil mluvčí hasičů Petr Kůdela.

I proto byla až do nočních hodin silnice zcela uzavřena, osobní automobily jezdily objízdnou trasou přes Milíkov, nákladní automobily přes Jablunkov.

Foto: HZS MSK

 

Komentáře