NÁVSÍ Nedávno proběhla další vernisáž Fotoklubu Jablunkov, který vystavuje své fotografie na stěnách nádražní budovy v Návsí.

„Těší mne, že se opět po půl roce můžeme setkat na peróně, abychom zahájili výstavu našich děl. Byl to skvělý nápad vystavovat své fotografie na tak frekventovaném místě, jakým nádraží bezesporu je. Díky tomuto nápadu se neuzavíráme v galeriích, ale můžeme oslovit víc lidí, zvláště v současné pandemické situaci to má daleko větší význam. Zpříjemňujeme čekání na vlak mnoha lidem,“ přivítal přítomné předseda Fotoklubu Jablunkov Radomír Rojčík.
Na slavnostní vernisáži nechyběl starosta Jablunkova Jiří Hamrozi a místostarosta Návsí Marian Waszut. Oba se domlouvali s členy o dalším veřejném místě, kde by šlo fotografie vystavovat.
Vystavená díla mají různá témata – od portrétů, přes fotografii přírody, až po abstrakci. „Každá fotografie je jiná, za každou fotografií můžeme hledat jiný příběh, což je fascinující. Je vidět, že každý fotograf zachycuje svým fotoaparátem život kolem nás jinak. Každý si najde něco pro sebe,“ těšily se návštěvnice na peróně u prohlížení nových snímků.
Uvnitř čekárny svá díla vystavuje Jiřina Fleischmannová, členka Fotoklubu Jablunkov.

 

Komentáře