Do Třince zítra přijede protidrogový vlak

TŘINEC Šest stříbrných obrněných vagónů s čtyřmi kinosály a osmi interaktivními místnostmi a příběhem, jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je se závislosti zbavit. Protidrogový vlak zastaví ve vlakové stanici Třinec již zítra, 18. listopadu.

Cílem vlakového programu REVOLUTION TRAIN je zapůsobit na návštěvníka a inspirovat jej k pozitivním životním volbám. Jsou zde představeny mechanismy, kterými drogová závislost vzniká až do důsledků, které v životě závislého čekají. Díky zapojení do reálného příběhu, emotivním situacím a interaktivnímu přístupu dokáže program zaujmout a dát prostor k přemýšlení nad nebezpečím legálních i nelegálních drog.

Program trvá 100 minut a je určen jak pro školní skupinky (od 12 do 17 let) tak i pro širokou veřejnost (od 10 let). Vítáni jsou i rodiče, protože náznaky užívání drog se objevují již u dětí ve velmi nízkém věku. Rodiče si závislosti u dítěte dlouho nemusí všimnout a nakonec může být pozdě.

Dopolední program je rezervován pro základní školy, odpoledne je otevřeno pro širokou veřejnost od 15:30 do 18:00 hodin. Program začíná každých 20 minut. Vstup je zdarma.

Vlak byl již ve více než 185 městech Česka, Slovenska a Německa a projekt navštívilo přes 180 tisíc lidí. Ve stanici Třinec bude protidrogový vlak stát do 19. listopadu.

Komentáře